Sa ei pea olema liimitud ekraani külge, et ära kasutada strateegiaid, mida kasutavad tipus olevad turumängijad, et saada kasumit aktsiatest, futuuridest ja forexist. Astu suur samm tagasi ja keskendu iganädalastele mustritele, mis toovad kaasa usaldusväärsemaid tõususid ja langusid kui igapäevased või päevasisesed hinna liikumised toovad. Seejärel loo juhtimise reeglid, mis lasevad sul öösel rahulikult magada, samal ajal kui kiirete sõrmedega inimesed voodis pöörlevad ja vähkrevad, mõte kinnitunud järgmisele avakellale.

Algoritmid, mida tuntakse ka kõrgsageduslike kauplemise (high-frequency trading – HFT)robotitena, on viimastel aastatel lisanud päevasiseste sessioonide jaoks märkimisväärse ohu, lüües hindu kõrgemale ja madalamale, et nuhkida välja osakogust, peatada kaotusi ja muutepunkte, kus inimestest kauplejad teevad kehvasid otsuseid. Keskendudes iganädalastele tabelitele, väldid seda röövellikku käitumist, joondades sisenemise, väljumise ja kahjumi peatamised.

See “suure pildi lähenemine” vähendab märkimisväärselt müra leveleid, lastes nädalasel kauplejal näha võimalusi, mida pole märganud lühiajalised kauplejad, kes lappavad öösiti läbi enda igapäevaseid tabeleid. Eeldatavasti nõuavad need kauplemise seadistused kannatust ja enesedistsipliini, sest võib kuluda mitu kuud, et nädalased hinnad jõuaksid tegutsetavate ajendpunktideni. Siiski teeb selle madala aktiivsuse tasa kõrgem potentsiaal tasu saamiseks, samas kui tööle kuluv aeg laseb kauplejal omada igapäevast elu, eemal finantsturgudest.

Iganädalased tabelid utiliseerivad spetsiifilisi riskijuhtimise reegleid, et vältida suurtesse kahjumitesse jäämist:

1. Madalda positsiooni suurust ja väldi marginaali liigset kasutamist. Paarsada aktsiat teevad tuhande aktsia töö, kui lased hindadel rännata mitmeid punkte, enne kui võtad enda kasumi või kahjumi.
2. Ole valiv positsiooni suhtes. Üldjuhul loovad kõrgelt kapitaliseeritud aktsiad ja kõige populaarsemad börsil kaubeldavad fondid paremaid iganädalaseid tehinguid kui väikese turukapitalisatsiooniga ettevõtted või kõrgelt lendavad biotehnoloogiad, mis võivad peale ebasoodsat FDA otsust kukkuda 30-50%.
3. Fokuseeri pikaajaliste vahemike ja liikuvate keskmiste servadele. Iganädalase kaubanduse avamine 15- või 20- punktilise küljejoone keskel on kindel moodus raha kaotamiseks, samas kui 50- nädalase EMA tagasipöördumise ostmine võib anda väljapaistvaid tulemusi.
4. Austa võimaluse võimu väärtust (opportunity cost). Kapital mida sa iga nädalase tehingu jaoks kõrvale paned mis kestab mitu kuud, ei saa kasutada kõrgema tasu määramise jaoks, mis maagiliselt ilmub, kui sa teist positsiooni haldad.

Julge lisada oma iganädalaste tehniliste kaubanduskriteeriumite juurde fundamentaalseid tehnikaid. Näiteks kindel teenimise kasv tõstab sinu enesekindlust kui ostad aktsiat, mis on peaaegu nädalase toetuse levelil peale lõpetusmüüki. Lisaks saab dollari keskmist maksumust agressiivselt utiliseerida, lisades positsioonidele kui need lähenevad ja testides neid tegevuse leveleid. Kuid ära lase pimestada end ettevõtte bilanssi poolt kui toetus murdub, kuna sul on vaja enda kaotust agressiivselt võtta.

Vaatame nelja nädalast kauplemisviisi, mille Powershares QQQ Trust (Nasdaq: QQQ) on välja toonud 14-kuulise perioodi jooksul.

 

Fond sisenes 2013. aasta novembris nädalasse kauplemisse, toetusega ligi 85 novembris 2013. See kasvas üle 90 2014. aasta alguses ja müüdi läbi, pöördudes tagasi pikaajalisele vahemiku toetusele aprillis. Nädalased kauplejad saavad ehitada madala riskiga positsioone sellel levelil (1), enne 7-nädalast põrkamist, mis lisab rohkem kui seitse punkti. Lisaks puhkes jaanuari vastupanu (2) ületamisel teine ostusignaal, eelistades uut sisenemist või esimese positsiooni jätkumist, mida nüüd hoitakse märkimisväärsel kasumil.

Järsk oktoobri libisemine seadis kolmanda iganädalase kaubanduse sisenemise kui see langes üle 91 toetuse (3), luues juuni puhangu. See level sobis samuti ideaalselt toetuse 50-nädalase liikuva keskmisega, tõstes märkimisväärselt positiivset tulemust. Fond läks tugitsoonist vertikaalselt välja, testides iga-aastast kõrgust ja murdes välja aasta lõpus. Lõplik ostusignaal läheb lahti siis kui see muutub kolmekordseteks numbriteks novembrikuus (4).

Aprilli ja oktoobri tagasi tõmbamised nädalasse toetusesse (punased ringid) tõstis tähtsa probleemi nädalaste tehingute täitmises. Mõlemad alandasid rikutud toetust nädala keskel ja põrkasid, sulgedes reedese sessiooni üle nende vaidlustatud levelite. Samas kui positsioonid tuleks võtta nädalasele toetusele võimalikult lähedal, stopid ja teised mittetasuvad väljumised peavad vältima päevasisest volatiilsust, mis tähendab, et üks peaks edasi lükkama väljumise otsuseid nädalavahetuseni või kuni toetus on läbi murdnud mitme protsendipunkti võrra.