Tick on hinna minimaalse üles- või allapoolse liikumise näitaja. Tick võib samuti viidata väärtpaberi tehingust-tehingusse hinna muutumisele. Alates 2001. aasta kümnendmurru ilmumisel on minimaalne tick-i suurus rohkem kui ühe dollariste aktsiatega kauplemisel üks sent.

 

Tick-i mõistmine

Tick esindab standardit, mille juures väärtpaberi hind kõikuda võib. Tick pakub spetsiifilist hinna kasvu, mis peegeldub kohalikus valuutas, mis on seotud turuga, kus väärtpabereid vahetatakse ning milles väärtpaberi üldine hind võib muutuda.

Enne 2001. aasta aprilli oli minimaalne tick-i hind 1/16 dollarit, mis tähendas, et aktsia võis ainult liikuda 0.0625 dollarit suuremaks. Sellest ajast kui kümnendmurruks tegemist tutvustati on investorid tulu saanud läbi palju kitsamate nõudlushinna-pakkumishinna kursivahemiku (bid-ask spreads) ja parema hinna avastamise, samuti on see teinud turutegemise vähem kasumlikuks (ja riskantsemaks) tegevuseks.

 

Kuidas tick töötab?

Investeeringutel võivad olla erinevad potentsiaalsed tick-i suurused, olenevalt sellest turust, milles osaletakse. Näiteks E-mini S&P 500 futuuride lepingul on määratud tick-i suurus 0.25 dollarit, samas kui kulla futuuridel on tick-i suuruseks 0.10 dollarit. Kui futuuride leping on E-mini S&P 500-s praegu kirjas hinnaga 20 dollarit, võib see ühe tick-i võrra üles liikuda, muutes hinna 20.25 dollariks, mis põhineb minimaalse tick-i suurusel 0.25 dollarit. Sellise minimaalse tick-i suurusega ei saa väärtpaberi hind liikuda 20 dollarilt 20.10 dollarini, kuna 0.10 dollarit on alla miinimumi.

2014. aastal alustas väärtpaberite ja börsikomisjon (SEC) pilootplaani, et laiendada tick-i suuruseid valitud aktsiatel. Seda tehti selleks, et edendada muutusi seoses kauplemistegevustega, mis ümbritsesid valitud väikeseid kapitaliseerimise aktsiaid, mille turu kapitaliseerimise levelid ei ületa viite miljardit dollarit ja ka kauplemise mahtu keskmiselt alla ühe miljoni aktsia päevas. Piloot kandis hoolt, et laiendada tick-i suurust valitud väärtpaberite jaoks, et kindlaks määrata üldine efekt likviidsusele.

 

Tick kui liikumise indikaator

Terminit “tick” saab kasutada ka kirjeldamaks aktsia hinna liikumise suunda. Uptick näitab tehingut, kus tehing on toimunud kõrgemal hinnal kui eelmine tehing ja downtick näitab tehingut, mis on toimunud madalama hinnaga. Selles kontekstis viitas uptick-i reegel kauplemise piirangule, mis keelustab lühikese müügi (välja arvatud uptick-i), eeldatavasti leevendades alaspidist survet aktsiale, kuna see juba isegi väheneb. Upticki reegel kõrvaldati SEC poolt aastal 2007, aga tänu finantsilistele kriisidele, mis samal aastal algasid, kahetsesid seaduseloojad seda otsust. Selle asemel, et vana reeglit tagasi ellu tuua, lõi SEC alternatiivse uptick-i reegli, mis piiras aktsiate virnastamise, mis on kukkunud rohkem kui 10% ühe päeva jooksul.