Robot töötab M30 ajaskaalal – üldise turu liikumise analüüsimiseks ei anna see palju infot. 1 küünal tähendab ajaliselt 30 minutit, seega graafikul näeb kokkuvõttes vähe infot.

Selleks, et paari üldist liikumist analüüsida suuremas pildis vali ajaskaalalt D1. Sellel graafikul tähendab iga küünal 1 päev kauplemist. Allolevat pilti vaadates näete, et turu üldine liikumine on palju selgem ning annab meile rohkem infot.

Seal on näha NZDCAD paaril, et robot on avanud lühikese perioodi jooksul väga palju uus tehinguid ning turu üldine liikumine tundub minevat pikalt üles. Sellisel juhul, kus tehingud on avatud nii tihedalt koos võib kaaluda tehingute sulgemist miinusega.

Enamus juhtudel selliseid liikumisi ette ei tule, kuid mõnikord siiski.

Märkus; ära muuda ajaskaalalt seal graafikul, kus robot töötab. Võta “Market watch” alt lahti uus paar.

Toon võrdluseks paari NZDCHF, kus töötas robot samaaegselt NZDCAD paariga.

NZDCHF paaril oli samal ajal turu liikumine üpris sarnane NZDCAD paariga. Sellel paaril aga robot ei avanud selliseid väikeste vahedega uusi tehinguid. Mahaliikumine oli palju väiksem ning selle paari tehingud on suletud, kuigi teisel veel mitte.

Kokkuvõtlikult, kui näete sarnaseid olukordi, siis on mõistlik need miinusega sulgeda, et vältida suuremat mahaliikumist.

Allolevad pildid on normaalsest liikumisest, millesse pole vaja sekkuda.